تبلیغات
کسب درآمد
جالبه اگه بخونید...!
زندگی یکسر صحنه ی بازی است من این را خوب می دانم اما!!! همه برای بازی های حقیر آفریده نشده اند...!!!!
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 فروردین 1393 توسط کاوه ده نمکی | نظرات ()
طبقه بندی: مکان های دیدنی،  عکس، 
جاذبه‌های گردشگری هر كشوری می‌تواند یكی از منابع پراهمیت درآمد آن كشور باشد. گردشگرانی كه هرساله برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری سفر می‌كنند با خود پول می‌آورند و فرصت‌های شغلی كه این امر می‌تواند تاثیری بسزا در اقتصاد و حال و روز زندگی مردمان یك كشور داشته باشد. تنوع مكان‌های دیدنی در دنیا بسیار زیاد است اما برخی از جاذبه‌های گردشگری در دنیا وجود دارند كه برای دیدن آنها نه روی زمین كه باید به زیر زمین سفر كرد!

جاذبه‌های گردشگری زیرزمینی دنیا در همه جای دنیا پراكنده هستند: از لهستان و فرانسه و استرالیا و آمریكا تا تركیه و چین و اسكاتلند. در مطلب زیر با هشت مورد از زیباترین جاذبه‌های زیرزمینی دنیا آشنا می‌شوید كه گردشگران زیادی را جذب كشورهای خود می‌كنند.

كوبر پدی - جنوب استرالیاشهری است در 846 كیلومتری شمال «آدلاید» كه در حاشیه بزرگراه «استوارت» قرار دارد. 70 درصد «اوپال» جهان در این شهر تولید می‌شود. «اوپال» گونه‌ای از سنگ‌های بهادار است. اكثریت 3 هزار نفری كه در این
منطقه زندگی می‌كنند به دلیل گرمای طاقت‌فرسای منطقه زیر زمین زندگی می‌كنند. در این منطقه می‌توان كلیسای زیرزمینی، رستوران زیرزمینی، هتل و مركز خرید زیرزمینی نیز یافت.

معدن نمك ویلیسزكا - كراكف ـ لهستاناین معدن در جنوب كشور لهستان واقع شده است. از قرن سیزدهم میلادی پیدا شد و تا سال 2007 نیز از آن نمك برداشت می‌شد. در حال حاضر تنها بخشی از معدن كه بالغ بر دو مایل است و حدود دو درصد از كل معدن را تشكیل می‌دهد برای بازدید عموم آزاد است. علاوه بر مجسمه‌های متعدد، در این معدن می‌توان كلیسا و دیر نیز یافت كه معدنچی‌ها آنها را بنا كرده‌اند.

دخمه‌های پاریس - فرانسهدخمه‌های پاریس برای علاقه‌مندان به جاذبه‌های گردشگری تاریك جالب است. این دخمه‌ها بقایای اجساد بیش از 6 میلیون نفر را در خود جای داده است. وقتی بین سال‌های 1785 تا 1860 میلادی گورستان‌های شهر همگی پر شدند، مسئولان ناچار شدند استخوان مردگان را به این مكان منتقل كنند. حدود یك مایل از 180 مایل تونل این دخمه ـ كه عمقی 20 متری دارد ـ برای بازدید عموم آزاد است.

 كاپادوسیه - تركیه«كاپادوسیه» سرزمین باستانی است در مركز آناتولی كه شامل 200 شهر زیرزمینی است كه می‌تواند هزاران نفر را در خود جای دهند. این منطقه باستانی مدت زمان زیادی است كه وجود دارد. گفته می‌شود قدمت این سرزمین به قرن هشتم قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. این محوطه باستانی از سال ۱۹۸۵ از طرف یونسكو جزو میراث فرهنگی جهان شناخته و ثبت شده است.

محوطه ماری‌كینگ - ادینبورگ ـ اسكاتلندمحوطه «ماری‌كینگ» منطقه‌ای زیرزمینی نبوده است. درواقع شلوغ‌ترین خیابان «ادینبورگ» بود تا اینكه در سال 1645 میلادی طاعون همه‌گیر شد. براثر این بلای مهلك، بسیاری از ساكنان این منطقه جان خود را از دست دادند و شهر قرنطینه شد. اگرچه سرانجام در سال 1753 میلادی قرنطینه برداشته شد اما ساكنان این منطقه به زیر شهر نقل مكان كرده بودند.

منطقه زیرزمینی سیاتل - سیاتل ـ واشنگتنوقتی آتش‌سوزی بزرگ سیاتل در سال 1889 میلادی خانه‌های چوبی شهر را ویران كرد، مسئولان شهرداری تصمیم بزرگی گرفتند: ساختمان‌های شهر را با سنگ و آجر ساختند و شیب خیابان‌های جدید را بالاتر از خیابان‌های قبلی قرار دادند. اینگونه بود كه شهر جدید سه تا 10 متر بالاتر از شهر قدیمی بنا شد. این روزها بخش كوچكی از منطقه زیرزمینی سیاتل برای بازدید عموم آزاد است.

تونل‌های سیل‌گیر - توكیو ـ ژاپن

نامش چندان مهم نیست، اما هر مهندسی كه چنین طرحی را پیاده كرده كاری بس بزرگ و باشكوه انجام داده است. ساخت این تونل‌ها از سال 1992 میلادی آغاز شده است. تونل‌ها 50 متر عمق دارند و طول آنها شش كیلومتر است كه روز به روز بر آن افزوده نیز می‌شود. در این تونل‌ها پمپ‌ها و منابعی نصب شده‌اند كه وظیفه دارند «توكیو» را در فصل باران‌های سیل‌آسا خشك و دور از خطر نگه دارند!

شهر غارها - ناتینگهام ـ انگلستانورودی شبكه غارهای ناتینگهام در مركز خرید Broadmarsh واقع شده است. این غارها به عنوان محل‌سكونت مردمان منطقه از قرن یازدهم میلادی تا سال 1845 استفاده می‌شده است تا اینكه قانونی تصویب شد كه اقامت در غارها و سرداب‌ها را ممنوع اعلام كرد. باستان‌شناسان هنوز هم درحال بررسی وضعیت شگفت‌انگیز ساخت این غارها هستند.


VPN

قالب وبلاگ